דברי ברכה

הרב ישראל מאיר לאו שליט"א

אליכם מבקשי דעת

בכל אתר ואתר,

”הנה ימים באים נאום ה' והשלחתי רעב בארץ לא רעב ללחם ולא צמא למים כי אם לשמוע את דברי ה'" (עמוס ח'). הנביא מבשרנו כי תגיע תקופה בה יהיה רעב והשתוקקות עצומה לשמוע את דבר ה', תקופה אשר בסיומה (בימות משיח) ".. מלאה הארץ דעה את ה' כמים לים מכסים", (ישעיהו פרק י"א).

וכדברי הרמב"ם "ויהיו ישראל חכמים גדולים ויודעים דברים הסתומים וישיגו דעת בוראם כפי כח האדם, שנאמר כי מלאה הארץ דעה את ה' כמים לים מכסים". (הלכות מלכים)

כהמחשה לאותם ימים מופלאים, נועדו פלאי הטכנולוגיה כולם. בלחיצת מקש אחת ניתן כיום להעביר אוצרות שלמים של דעת ומדע לכל אותם מיליארדים החיים על פני כדור הארץ, מקצה העולם האחד למשנהו. כל זה לא בא אלא ללמדנו, "מה רבו מעשיך ה' כולם בחכמה עשית מלאה הארץ קניינך". כדברי המשנה באבות פרק ו': "כל מה שברא הקב"ה לא בראו אלא לכבודו"".

לרבנות הראשית והמועצה הדתית לת"א יפו  אתר אינטרנט ובו מידע נגיש וזמין בנושאי נישואין, כשרות, עירובין ומקוואות, בתי כנסת ועוד, כדי לייעל ולשפר את השירות לאזרח,   

חזיתי איש מהיר במלאכתו לפני מלכים יתייצב, יו"ר המועצה הדתית מר אלדד מזרחי, אשר פועל ללא ליאות לשיפור וייעול השירות לתושב, הוגה ויוצר רעיונות טובים ומועילים לטובת הציבור והיוזמה לשידרוג האתר כולה שלו היא.

אני תקוה ותפילה כי התנופה המחודשת בכל תחומי שירותי הדת בעירנו תמשך ויהי נועם ה' עלינו וישלח ברכה רווחה והצלחה בכל מעשה ידינו.

רון חולדאי, ראש העיר

תל-אביב-יפו משמשת דוגמה לדו-קיום בין דתיים לחילוניים. בני אדם, שאורחות חייהם שונים ונבדלים מהותית, חיים בעיר זה לצד זה ואינם מאפשרים לפערים באמונתם לערער את מרקם היחסים ביניהם. בזכות הסובלנות והכבוד ההדדי, אפשר לקיים בעיר חיים של שיתוף ופלורליזם.

הרב קוק, מי שבתחילת המאה שעברה היה רבה של יפו, הבין את החשיבות בדו-קיום זה, ופעל לחזק אותו. הוא הפגין יחס מתון כלפי החילוניים והסביר, שכל מעשה הנעשה למען ארץ-ישראל הוא מעשה קדוש, ואין הבדל אם הוא נעשה על ידי דתיים או על ידי חילוניים. גם בימים אלו, ניתן עדיין לחוש בעיר את רוח הפתיחות והסובלנות שהנהיג הרב קוק. 

כך, לצד הוויה תרבותית חילונית מפותחת, יש בעיר פעילות דתית ראויה להערכה, בכ-500 בתי כנסת, 20 מקוואות ובמספר לא מבוטל של ישיבות ובתי מדרש. המועצה הדתית היא זו שממונה על שירותי הדת השונים, ועוסקת בפעילות תורנית ענפה בבתי הכנסת, במתן שירותי נישואין, השגחת כשרות ועוד.  

המועצה הדתית של תל-אביב-יפו הקימה אתר אינטרנט חדיש המספק לקהל הרחב מידע על הפעילות הדתית בעיר ופותח לציבור החילוני אשנב לעולם, שעל פי רוב אינו מוכר לו. באתר ניתן למצוא מידע על הליכי נישואין, מקוואות, בתי עסק כשרים, פעילות תורנית בבתי כנסת, ואפילו לקבל תשובות לשאלות הלכתיות.

אני מברך את המועצה הדתית על היוזמה החשובה ומזמין אתכם לגלוש באתר.

אלדד מזרחי, יושב ראש המועצה הדתית

המועצה הדתית בתל אביב-יפו היא מהגדולות בארץ ומספקת לציבור התושבים ולאלה הבאים בשעריה שירותי דת מגוונים בהתאם לצרכיו.

באתר חדשני זה המוצג בפניכם תמצאו מידע מפורט בתחום הרחב של שירותי הדת בהליך רישום הנישואין, מקואות, שירותי כשרות, עירוב, תרבות יהודית, בתי כנסת ומנייני תפילות ושאר הפעילויות במעגלי החיים הדתיים בעיר המקיפים אותנו ומקבלים עוצמה ואחיזה ממשית בסביבתנו ומהווים כיום, כמו בעבר ממש, עדות אוניברסלית לחיים יהודיים תוססים ופעילים בעיר ללא הפסקה.

אנו מזמינים אתכם ליהנות מהשירותים הטכנולוגיים המתקדמים המצויים באתר ולפנות אלינו ישירות בכל דבר ועניין כדי שנוכל להמשיך ולשרת אתכם.